Dzięki jednej z ostatnich kampanii charytatywnych Pentela, sprzedaż pióra Pentel Pen zebrała ponad pół miliona funtów na rzecz Prostate Cancer UK.

Imponująca suma, którą zebrał producent długopisów, powstała w wyniku sprzedaży produkowanych przez firmę długopisów o specjalnej edycji. W ramach wsparcia kampanii charytatywnej wyprodukowano ponad 2 miliony sztuk. Stworzyło to darowizny na rzecz męskiej organizacji charytatywnej Prostate Cancer UK. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Pentel współpracuje z tą organizacją charytatywną. W 2009 roku producent długopisów pokazał swoje wsparcie dla Prostate Cancer UK, przekazując sumę pieniędzy zebranych ze sprzedaży LineStyle, niebiesko-beczkowego długopisu specjalnej edycji.

Limitowana edycja długopisu Pentel Pen

Pióro Pentel sprzedawane podczas ostatniej kampanii było odmianą produkowanego przez producenta EnerGel XM chowanego pióra kulkowego. Zawierające szybkoschnący tusz, pióro Pentel ma również biały korpus i jasnoniebieskie wykończenie. Ogólna kolorystyka została wyprodukowana przez firmę w celu reprezentowania głównych kolorów marki organizacji charytatywnej. Został on wybrany, aby pomóc w dotarciu do domu wiadomości Prostate Cancer UK dotyczących raka prostaty. Za każdy sprzedany długopis Energel XM, Pentel przekazał 25p kosztów na cele charytatywne. Łączna sprzedaż pomogła zebrać ponad pół miliona funtów w tym procesie.

Zwiększanie pieniędzy i świadomości

Wendy Vickery, kierownik ds. marketingu w firmie Pentel, wyjaśniła więcej na temat zaangażowania firmy Pentel w pozyskiwanie pieniędzy i podnoszenie świadomości na temat raka prostaty w Wielkiej Brytanii.

"Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że dzięki entuzjazmowi i wsparciu naszych klientów - zwłaszcza Clintonów - zebraliśmy ponad pół miliona funtów na rzecz Prostate Cancer UK poprzez sprzedaż naszych specjalnych piór edycji. Na początku tego roku usłyszeliśmy, że rak prostaty stał się trzecim co do wielkości zabójcą raka w Wielkiej Brytanii, co sprawiło, że jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani, aby kontynuować wspieranie doskonałej pracy Prostate Cancer UK, aby pomóc w finansowaniu projektów mających na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby i poprawę jakości życia mężczyzn żyjących z rozpoznaniem".

Wendy kontynuuje realizację kolejnego celu, który Pentel ma nadzieję osiągnąć wraz z firmą. "Nasze wysiłki nie skończą się teraz, gdy osiągnęliśmy tę znaczącą liczbę. Będziemy kontynuować, wyznaczając nowe cele i miejmy nadzieję, że uda nam się zebrać znacznie więcej pieniędzy na wsparcie Prostate Cancer UK i fantastycznej pracy, jaką wykonują. Następny krok, 1 milion funtów!"

Wdzięczni za ich nieustanne wsparcie.

Prostate Cancer UK współpracuje z organizacjami przy licznych projektach mających na celu pomoc w podnoszeniu świadomości na temat tej choroby przez cały rok. Wspierając swoją działalność charytatywną w 2009 roku poprzez sprzedaż pióra Pentel LineStyle Pentel Pen oraz poprzez tę ostatnią kampanię, James Beeby, zastępca dyrektora Prostate Cancer UK, wyraził wdzięczność organizacji charytatywnej za współpracę z Pentel.

"To partnerstwo było czymś, o czym naprawdę warto napisać w domu i jesteśmy niezmiernie wdzięczni Pentelowi za jego nieustające wsparcie w zbieraniu pieniędzy na rzecz Prostate Cancer UK. Zebranie ponad pół miliona funtów to fenomenalne osiągnięcie, a zbiórka pieniędzy pomoże sfinansować niezbędne badania i wsparcie dla mężczyzn. Jeden mężczyzna umiera co 45 minut na raka prostaty, co jest szokującą statystyką. To właśnie dzięki wsparciu firmy Pentel i jej klientów jesteśmy w stanie nadal pomagać w powstrzymywaniu raka gruczołu krokowego jako zabójcy, i za to nie możemy im wystarczająco podziękować".

Źródło:

Pentel - Pentel Podnosi ponad 500,00 funtów na walkę z rakiem prostaty w Wielkiej Brytanii

Powiązane artykuły, które możesz lubić

Pentel Launch Orenz, Ołówek mechaniczny zapobiegający pęknięciom

Dostawy biurowe Przemysł rowerowy Jazda na rowerze przejażdżka życiem

Jak Banner coś oddaje