Pomimo obecnej pandemii wirusa Coronavirus, nadal istnieją powody, aby uznać innowacyjność i pomysłowość w branży dzięki nagrodzie "2020 Stationery Awards", która odbyła się pod koniec ubiegłego miesiąca.

Po ubiegłorocznej edycji konkursu Stationery Awards, London Stationery Show i Stationery Matters nadal pomagają w prezentowaniu dobrych praktyk i innowacji w branży papierniczej i ogłaszają zwycięzców konkursu 2020 Stationery Awards.

W tym roku stworzono kilka dodatkowych nagród, w tym nowe regionalne nagrody dla detalistów oraz nagrodę Rising Star w uznaniu najbardziej obiecujących projektów w branży, ocenianych przez wiodących dostawców i starszych nabywców artykułów papierniczych.

2020 Stationery Awards - zdobywcy nagród produktowych

Jury tegorocznych nagród składało się z przedstawicieli firm papierniczych, takich jak WHSmiths, John Lewis & Partners, The National Trust i innych czołowych detalistów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach konkursu 2020 Stationery Awards sponsorzy Craft Business oraz The Giftware Association zostali również zaproszeni do udziału w procesie oceny zgłoszeń.

Zgodnie ze standardowym formatem, tegoroczna edycja konkursu Product Awards była otwarta dla wszystkich dostawców i producentów z branży i otrzymała dużą liczbę nominacji i zgłoszeń.

Tegoroczni zwycięzcy Product Awards zostali ogłoszeni jako..:

Kategorie nagród detalicznych dodane do nagród za artykuły papiernicze

Świadomie dążąc do tego, aby nagrody za materiały piśmienne 2020 oraz wszelkie kolejne nagrody za materiały piśmienne były bardziej dostępne dla szerszego grona producentów i dostawców z całej branży w całym kraju, w tym roku wprowadzono nowe kategorie nagród zorientowane na sprzedaż detaliczną.

Obok tradycyjnych kategorii nagród produktowych, ogłoszono pierwszych zwycięzców konkursu Retail Awards:

Jury przedstawiło kilka końcowych komentarzy na temat niektórych zwycięzców w kategoriach Nagrody dla Produktów Stacjonarnych 2020, takich jak Długopisy, Artcadia i Materiały Stacjonarne.

Kultowe pióra

"Zespół w Cult Pens nadal odnosi sukcesy dzięki wielu pionierskim inicjatywom, takim jak "Inktober" i "Mechaniczny Dzień Ołówka".

Ponadto, należy podziwiać ich zaangażowanie w tworzenie wysokiej jakości treści online i obsługę klienta".

Artcadia

"Szczególnie cenimy sobie wsparcie udzielane mniej znanym artystom, projektantom i twórcom, oferując im przestrzeń do błyszczenia i utrzymania przy życiu bardziej tradycyjnej oferty papierniczej.

Wszystkie produkty są dostarczane w sposób przemyślany, z uwzględnieniem jakości i środowiska".

Materiały piśmienne - Sarah Laker

"Sarah demonstruje prawdziwą pasję dla przemysłu, a jej dążenie do promowania zarówno lokalnych społeczności, jak i inicjatyw niezależnych producentów sprzętu piśmienniczego, a także produktów ekologicznych jest godne podziwu.

Jej praca nad takimi projektami jak "Stationery Shop Saturday" jest fantastyczna".

2020 Stationery Awards - Rising Star Award

Kolejna nowo wprowadzona kategoria, Rising Star Award, koncentruje się na każdej osobie, która wykazuje się wyraźną pasją i zapałem zarówno do swojej działalności, jak i asortymentu produktów, a jednocześnie uwzględnia wszelkie elementy innowacyjności, kreatywności i zaangażowania w swoją rolę.

Tegorocznym zwycięzcą został ogłoszony Marc Sach, który otrzymał nagrodę na podstawie swojego poświęcenia i ciężkiej pracy nad przekształceniem swojej serii komiksów internetowych w markę o nazwie Fuzzballs.

Komentując swoją decyzję o przyznaniu Marcowi wyróżnienia Rising Star, jury skomentowało jego decyzję:

"Poświęcenie, determinacja i ciężka praca opłaciły się Marcowi, a jego marka jest oczywiście kochana przez wielu!

Godny zwycięzca - dobra robota!"

My w Office Supplies Blog chcielibyśmy pogratulować zarówno nominowanym, jak i zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu Stationery Awards 2020.