Wszyscy mamy różne sposoby wyrażania siebie w pracy, czego najbardziej oczywistą oznaką jest sposób, w jaki wyposażamy nasze biurka. Możesz wiele powiedzieć o swoich współpracownikach poprzez sposób, w jaki utrzymują swoje biurka, ale czasami to, co twoje biurko mówi o tobie, nie jest do końca tym, co chcesz przekazać.

Nawet bibeloty mają cel, dodając odrobinę kaprysu do innego statycznego środowiska biurowego: zestaw kolorowych zdjęć dzieci, rysunki lub minionych wakacji, aby przypomnieć Ci, co jest ważne dla Ciebie, cytaty motywacyjne, które pomogą Ci się skupić, lub figurki dla fidgetera, który potrzebuje pomocy, aby się skupić. Zbyt wiele z nich może jednak ujemnie wpływać na przestrzeń roboczą i w rzeczywistości negatywnie wpływać na wydajność pracy.

Trzymanie się swojej szczególnej osobowości z odpowiednimi akcesoriami i narzędziami organizacyjnymi może pomóc Ci pozostać na celowniku i naprawdę zmienić Twoją indywidualną przestrzeń w mekkę dnia.

Wszyscy pracowaliśmy z osobą, która czuje, że poza zasięgiem wzroku jest równoznaczna z brakiem umysłu, więc wypełnianie jej ważnych, trwających projektów sabotuje jej zdolność do wykonywania zadań. Dla tej osoby doskonałym pomocnikiem może być świetny organizacyjny caddy z otwartymi otworami na teczki i papiery. Wszystko na ich talerzu jest nadal widoczne, ale schludne, z dodatkową korzyścią w postaci zajęcia mniej nieruchomości na biurku.

Inną opcją jest seria specyficznych, zadaniowych i kodowanych kolorami notatników. Dzięki nim pracownik będzie wiedział, co się dzieje, co wymaga więcej burzy mózgów, a także może pomóc w nadaniu priorytetu zadaniom związanym z czasem. Może to złagodzić poczucie zagubienia, gdy rzeczywisty projekt jest przechowywany w formie elektronicznej lub składany w szafce.

Dla kreatywności, bałagan może być inspirujący, ale być może wizualna reprezentacja pomysłu jest lepiej nadaje się do posiadania tablicy ogłoszeń zamiast stosów notatek i Post-Its rozproszone willy nilly. Istnieje wiele opcji od tablic korkowych, kredowych, oprawionych w ramki tablic do suchego pisania i wiele innych.

Kwestie motywacji

Plakaty motywacyjne zakrywające każdy centymetr ścian mogą być wspaniałym, małym podrywem dla osoby, która potrzebuje małego podrywu na swój dzień. Jednak wiele motywacyjnych powiedzonek jest tandetnych i często zbytnio upraszcza codzienną wspinaczkę pracowników w górach. Innym może się też wydawać, że nie jest się początkującym człowiekiem.

Jedną z opcji jest zmniejszenie rozmiaru Twoich zdjęć motywacyjnych za pomocą wiszącego, wieloramkowego elementu, takiego jak ten. Mając do dyspozycji mnóstwo różnych zdjęć, możesz je mieszać, dopasowywać i zmieniać tak często, jak tego potrzebujesz, ale są one mniejsze i bardziej opanowane. Być może również codzienny kalendarz łzawiący za biurkiem z frazesem lub sentymentem może dostarczyć prywatnej motywacji niezbędnej do rozpoczęcia kreatywnych soków. Istnieją nawet aplikacje do tego celu, na wszelki wypadek, gdybyś był w podróży i nie posiadał statycznej stacji roboczej z tabliczką z nazwiskiem.

Niektórzy ludzie potrzebują swoich gadżetów i kozaków, aby utrzymać ich w zdrowiu przez cały dzień pracy. Dla osób, które pracują w bardzo trudnych warunkach, lub w sposób emocjonalnie obciążający pracę, te małe bibeloty mogą być konieczne, aby pomóc im utrzymać się na miejscu. Są one świetnym początkiem rozmowy i mogą wiele powiedzieć o osobie wystawiającej kolekcję. Jednakże, zbyt wiele figurek i pamiątek może wydawać się dziecinne, zapraszając The Powers That Be, aby traktowali Cię mniej poważnie.

Wolnostojące półki z miejscem na Twoje pamiątki pomogą utrzymać je z dala od blatu roboczego i z dala od Twoich projektów, zapewniając jednocześnie granice, które utrzymują ilość w ryzach. Są one nadal dostępne dla fidgetingu, ale są o wiele schludniejsze i mogą być równie łatwo docenione. Twoja kolekcja superbohaterów lub ceramicznych smoków będzie miała swój dom, jednocześnie ratując Twój zdrowy rozsądek, nie odwracając uwagi od pożarów w miejscu pracy, z którymi walczysz każdego dnia.

Ale opanowanie ich może nie być czymś, czego chcesz, więc dlaczego nie sprawić, by rzeczy, których używasz na co dzień, przemawiały do twojej osobowości? Unikalne, ale przydatne materiały biurowe można znaleźć wszędzie, takie jak tematyczne uchwyty na pióra, długopisy i notatki samoprzylepne. Dzięki temu nie ma bałaganu, a jednocześnie nie ma miejsca na zabawę z zainteresowaniami.

Akcesoria są tak samo osobiste jak ludzie, którzy ich używają. Mogą być zabawne, kapryśne, praktyczne i piękne - wszystko to w jednym oddechu. Dzięki tym pomysłom możesz sprawić, że przestrzeń na biurku stanie się idealnym miejscem, które pomoże Ci się skupić i dobrze bawić. W końcu nasze biura są naszymi drugimi domami i powinny być tak przytulne, jak tylko możemy je stworzyć.

Szeroki wybór akcesoriów biurowych znajdziesz na: https://alibiuro.pl/