Obecnie wiele dokumentów powstaje z pomocą klawiatury komputera. Wciąż jednak klasyczne przybory do pisania są niezwykle potrzebne. Korzystają z nich między innymi uczniowie. Sytuacji, w których długopis jest niezastąpiony jest mnóstwo. Jak wybrać długopis, który posłuży nam trochę dłużej niż tylko kilka dni czy tygodni?

Od dłuta do długopisu 

Przez tysiąclecia do zapisywania swoich myśli człowiek wykorzystywał bardzo różne przybory. Do jednych z pierwszych należały rylce i dłuta. Potem przyszła kolej na stylusy, ptasie pióra, wieczne pióra. Najpóźniej do pisania zaczęto używać długopisów. Pierwszy długopis stworzył amerykański konstruktor i wynalazca John H. Loud już w 1888 roku. Długopis, który wynalazł Loud przeznaczony był do pisania po chropowatych powierzchniach. Wynalazek ten nie spodobał się, szybko o nim zapomniano. Prawdziwym protoplastą współczesnych długopisów jest wynalazek, który 50 lat po amerykańskim wynalazku został opatentowany przez węgierskiego dziennikarza Laszlo Biro. Biro był Węgrem, opuścił swój kraj po wybuchu II wojny światowej. Swój wynalazek opatentował w Argentynie. Unowocześnił go w 1944 roku M Reynolds. Od tego roku zaczęła się era długopisów. 

Jaki długopis kupić?

W sprzedaży jest obecnie mnóstwo rodzajów długopisów. Są one obecnie najbardziej popularnym narzędziem wykorzystywanym do pisania przez miliony ludzi na całym świecie. Każdy długopis składa się z oprawki i umieszczonego w niej wkładu. Najtańszych (kosztują mniej niż złotówkę) długopisów nie można rozkręcić, aby wymienić w nich wypisany wkład. Są to jednorazowe długopisy, które po wyczerpaniu tuszu we wkładzie po prostu się wyrzuca do kosza na śmieci.

Do bardzo popularnych długopisów należą te automatyczne. Ich obudowa wykonywana jest z bardzo różnych materiałów. Bardzo często jest ona metalowa. Te długopisy są bardzo trwałe, a do tego wyglądają o wiele bardziej elegancko niż te, które mają plastikową obudowę. Długopisy produkuje bardzo wiele firm. Do zagranicznych renomowanych producentów długopisów należą między innymi: Parker, Pelikan, Waterman. Firmy te produkują także wieczne pióra. Również w Polsce jest co najmniej kilku producentów długopisów. Jednym z nich jest kultowa już dzisiaj firma Zenith. W czasach PRL-u długopis zenith był marzeniem bardzo wielu osób. Długopisy tej marki bardzo często porównywane były pod względem jakości z tymi zagranicznymi. Firma Zenith produkuje długopisy w dalszym ciągu. W ofercie firmy są nie tylko klasyczne długopisy automatyczne, ale również bardzo eleganckie zestawy prezentowe.

Długopisy marki Zenith wciąż należą do tych kupowanych bardzo chętnie. Są wykonane bardzo solidnie i na pewno warto je polecić tym osobom, które szukają wysokiej jakości długopisu w rozsądnej cenie. Zarówno obudowa, jak i zastosowany we wkładach długopisów Zenith tusz są najwyższej jakości. To świetny wybór, który zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających osób. Długopisy to cieszące się ogromną popularnością narzędzia pisarskie. Produkuje je wiele firm, także polskie.