Jesteśmy zaangażowani w badania, testy i rekomendowanie najlepszych produktów. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych po odwiedzeniu linków w ramach naszej zawartości. Dowiedz się więcej o naszym procesie recenzji.

Kalkulatory naukowe są przeznaczone do rozwiązywania problemów matematycznych, naukowych i inżynieryjnych. Oprócz podstawowych operacji arytmetycznych, kalkulator naukowy pozwala na rozwiązywanie problemów trygonometrii, logarytmów i prawdopodobieństwa. Jeśli chodzi o wysokiej jakości kalkulatory, firmy Texas Instruments, Casio i Sharp konsekwentnie produkują wysokiej jakości urządzenia rok po roku, ale istnieje kilka opcji do wyboru.  Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, inżynierem czy specjalistą w dziedzinie medycyny, są to najlepsze kalkulatory naukowe na świecie. 

Najlepszy w sumie: Texas Instruments TI-36X Pro Engineering/Kalkulator naukowy

Texas Instruments TI-36X posiada obszar wyświetlania MultiView, który pokazuje cztery linie (większość innych kalkulatorów pokazuje tylko jedną lub dwie linie) i wiele obliczeń w tym samym czasie na ekranie. Wyrażenia matematyczne, symbole i ułamki pojawiają się na ekranie tak samo jak w podręczniku. Z menu trybu można wybierać pomiędzy różnymi trybami liczbowymi w zależności od rodzaju wprowadzanego równania: stopnie/promienie lub zmienne/stałe. Łatwo rozwiązuj równania liczbowe, wielomianowe i liniowe, postępując zgodnie z podpowiedziami wyświetlanymi na ekranie. TI-36X może być używany w liceum i college'u do algebry, geometrii, trygonometrii, statystyki, rachunku i biologii. Kalkulator jest zasilany energią słoneczną z wewnętrzną baterią rezerwową.

Runner-Up, Best Overall: Casio FX-115ES Plus Engineering/Kalkulator naukowy

Casio FX-115ES Plus posiada ponad 280 funkcji i 40 konwersji metrycznych. Podczas wprowadzania wyrażeń i wyświetlania wyników na ekranie kalkulatora widać, że są one wyświetlane dokładnie tak, jak w podręczniku. Jedną z najlepszych funkcji jest funkcja wielokrotnego odtwarzania, która pozwala powrócić do poprzednich obliczeń krok po kroku. Pomaga to w łatwej edycji obliczeń w przypadku błędu wpisu. Kalkulator jest wielki dla licealistów i studentów w ogóle matematyka, algebra, statystyka, trygonometria, rachunek, inżynieria i fizyka. Jest wyposażony w osłonę antypoślizgową.

Najlepsza wartość: Texas Instruments TI-30X IIS 2-Liniowy kalkulator naukowy

Kalkulator naukowy Texas Instruments TI-30X IIS jest wszechstronny i niedrogi. Dwuwierszowy wyświetlacz pokazuje jednocześnie wyniki wprowadzania danych i obliczeń. Kalkulator jest w stanie wykonywać operacje zarówno z ułamkami, jak i z liczbami mieszanymi - można wprowadzać ułamki dokładnie tak, jak pojawiają się one w podręczniku, bez konieczności konwersji.  Popełniasz błąd? Użyj klawiszy strzałek do przewijania oryginalnego równania, aby ponownie obliczyć odpowiedź. Albo użyj funkcji przewijania wiersza wpisu, aby przejrzeć poprzednie wpisy, dzięki czemu można szukać wzorców w odpowiedziach lub po prostu pobrać odpowiedzi na poprzednie obliczenia.

Kalkulator wykorzystuje energię słoneczną i wewnętrzną baterię jako źródło zapasowe na wypadek, gdyby nie było wystarczająco dużo światła. Zatrzaskiwana pokrywa pasuje do tylnej części urządzenia lub może być wsunięta na przednią część kalkulatora, aby chronić go, gdy nie jest używany. Kalkulator idealnie nadaje się do matematyki ogólnej, prealgebry, algebry 1 i 2, geometrii, statystyki i nauki ogólnej. Kalkulator TI-30X IIS jest również dostępny w kolorach różowym i niebieskim.