Przy tak wielu różnych typach piór i etykiet, wybór odpowiedniego pióra jest w rzeczywistości o wiele trudniejszy niż się wydaje. To więcej niż tylko przypadkowe wybranie czegoś do pisania. Oprócz samego długopisu, trzeba także zdecydować o wielkości punktu, rodzaju atramentu i opcjach kolorystycznych. Te cechy mogą pomóc poprawić ogólne wrażenia podczas pisania za pomocą danego pióra. Jeśli szukasz nowego pióra go-to, które pasuje do Twojego osobistego stylu pisania i potrzeb, oto kilka rodzajów pióra, które należy rozważyć.

Długopisy Ballpoint Pens

Pióra kulkowe są jednym z najbardziej popularnych i znanych typów piór. Tusz używany w długopisach jest na bazie oleju i schnie szybciej niż inne rodzaje tuszu. Oznacza to mniejszą rozmazalność podczas pisania. Ponieważ atrament jest gruby, pisząc piórem kulkowym zużywa się mniej atramentu i trwa to dłużej niż w przypadku innych typów piór. Inna sprawa do rozważenia: gruby tusz jest bardziej podatny na zbrylanie się, więc trzeba stosować większy nacisk podczas pisania. W rezultacie, te pióra nie są najlepszym wyborem do długiego pisania. Ale jeśli szukasz tylko prostego pióra do codziennego użytku, długopisy są łatwą i niezawodną opcją.

Długopisy Rollerball

Pióra kulkowe mają tę samą konstrukcję co pióra kulkowe, ale są wyposażone w atrament wodny. Tusz na bazie wody przepływa szybciej i wsiąka w papier w większym stopniu niż tusz do piór kulkowych. Łatwość przepływu wymaga mniejszego nacisku i zapewnia płynne, wygodne pisanie. A ponieważ atrament płynie tak płynnie, pióra kulkowe są idealne do pisania ciemnych i cienkich linii. Dostępne są również w szerszej gamie kolorów, ponieważ używają barwników rozpuszczalnych w wodzie. Jeśli musisz pisać przez dłuższy czas, użyj kuleczki kulkowej, ale pamiętaj o częstym uzupełnianiu tuszu, ponieważ używają one więcej tuszu niż inne typy piór.

Długopisy żelowe

Żelowe pisaki łączą w sobie cechy pisaków kulkowych i kulkowych. Używają one atramentu żelowego na bazie wody, który ma konsystencję obu rodzajów atramentu. Dzięki temu atrament jest mniej podatny na rozmazywanie, ale nadal płynie wystarczająco swobodnie, aby pisać płynnie. W rezultacie, pióra żelowe oferują komfort pisania piór kulkowych, przy zachowaniu wydajności piór kulkowych. A ponieważ zamiast zwykłych barwników używają one pigmentów, pióra żelowe są również dostępne w różnych kolorach. Jeśli chcesz złożyć odważne oświadczenie, ale nadal oczekujesz niezawodności, długopisy żelowe są doskonałym wyborem.

Długopisy Marker Pens

Długopisy markerskie są dostępne w czterech rodzajach tuszu: pigmentowym, wodnym, olejowym i alkoholowym. Atramenty pigmentowe i wodne przeznaczone są do tradycyjnego papieru. Natomiast tusze na bazie oleju i alkoholu przeznaczone są do mediów niepapierowych (np. plastik, metal lub szkło). Do tych piór należą markery trwałe, nietrwałe (np. markery do wycierania na sucho), zakreślacze oraz pióra z porowatym punktem (lub filcową końcówką). Dzięki tak szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i typów punktów, pióra do pisania świetnie sprawdzają się zarówno u pisarzy, jak i u artystów. Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru do któregokolwiek z projektów, markery są właściwym wyborem dla Ciebie.

Rysiki

Co to jest pióro rysikowe? Pióra rysikowe to narzędzie typu "dwa w jednym". Jedna część to tradycyjne pióro, które pisze na papierze, a druga zawiera rysik. Pióro jest wyposażone w okrągłą gumową końcówkę, która ułatwia nawigację w urządzeniach z ekranem dotykowym. Niektóre długopisy są dostarczane z rysikiem w górnej części pióra, a inne są dostarczane z rysikiem na końcu końcówki pióra. Przewijanie, wybieranie i podświetlanie są łatwiejsze dzięki piórom rysikowym. Pióra rysikowe nie pozostawiają także na ekranie odcisków palców ani zadrapań.