Biurowe artykuły mogą być ciekawsze niż się wydaje, zaufaj nam! Ogromna liczba pracowników w Wielkiej Brytanii codziennie korzysta z materiałów piśmiennych, ale jak wiele naprawdę wiedzą o świecie materiałów biurowych? Odkryliśmy kilka niesamowitych faktów na temat artykułów papierniczych, których prawdopodobnie nigdy nie znałeś!

Kartki samoprzylepne nie powstały przez przypadek
Spencer Silver pracował nad stworzeniem silnego kleju już w 1968 roku, ale mógł wymyślić tylko bardzo słaby klej, który można było usunąć bez pozostawiania śladów i narodził się świat notatek post-it!

Ołówki okazały się mocniejsze niż długopisy
Przeciętny ołówek może narysować ciągłą linię przez ok. 35 mil. Jeśli jednak chcielibyście Państwo to przetestować, proponujemy zabrać ze sobą również kilka temperówek i sfilmować to tak, jak chcielibyśmy to zobaczyć!

Zakreślacze żółte stanowią około 85% całej sprzedaży

Ponieważ żółty znajduje się w środkowym spektrum światła widzialnego, zakreślacze żółtego atramentu działają naprawdę dobrze dla osób ze ślepotą barwną i jest to jedna z największych przyczyn dużej ilości zamówionych zakreślaczy żółtego atramentu.

Najdroższe pióro na świecie sprzedane za 8 milionów dolarów

W 2010 roku pióro "Fulgor Nocturnus" zostało sprzedane za 8 milionów dolarów na szanghajskiej aukcji i ozdobione 945 czarnymi diamentami i 123 rubinami. Chcemy wiedzieć, czy właściciel rzeczywiście go używał, czy po prostu podziwiał!

 45 milionów kartridży z tuszem jest wysyłanych na wysypiska w Wielkiej Brytanii
Podsumowując, aby pomóc w wizualizacji tego faktu, obejmie on 17 razy boisko do piłki nożnej Manchesteru na Old Trafford.

 

Jedna sosna może zrobić nieco ponad 80.000 kartek papieru.
 

 Pokrywy długopisów powodują średnio 100 zgonów rocznie
Ile razy nauczyciel lub pracownik poinformował cię, że żujesz pen-lidera? Oto dlaczego! Aby pomóc ludziom oddychać, wielu producentów długopisów umieszcza teraz otwory w pokrywkach długopisów, aby zapobiec udławieniu się.

Zanim zaczęto tworzyć gumy, używano starego chleba!

To działa, szczerze mówiąc, nie pociągniemy cię za nogę! Dlaczego następnym razem nie spróbujesz samemu zostawić bochenka w szafce na zbyt długo?

Ołówki mogą również pisać pod wodą

Tak, to prawda, że ołówek będzie działał również w wodzie, chociaż nie jesteśmy pewni, jak dobrze papier będzie działał. Co więcej, ołówki potrafią też pisać przy zerowej grawitacji!

Zszywacze były pierwotnie nazywane "Hotchkiss".

Zszywacz został pierwotnie nazwany imieniem firmy, E.H. Hotchkiss z Norwalk, która go wynalazła.

Więc teraz oświeciliśmy Cię na kilka zabawnych faktów o świecie papeterii, które możesz powiedzieć wszystkim swoim przyjaciołom, czego się nauczyłeś!  Innym kluczowym faktem jest to, że niektórzy dostawcy materiałów biurowych, tacy jak Quills, mogą uprościć proces zamawiania, ponieważ wszystkie usługi biurowe są dostępne w jednym miejscu. Spójrz na wszystkie nasze usługi tutaj.

Zainteresowałeś się artykułami papierniczymi? Odwiedź: https://alibiuro.pl/artykuly-papiernicze