Wiele szkół publikuje każdego lata listę artykułów szkolnych, a lokalne sklepy detaliczne mają kopie tych list dostępne dla kupujących przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ale te listy zazwyczaj nie są ostatnim słowem na temat tego, czego Twoje dziecko będzie potrzebowało przez cały rok szkolny. Czasami zawierają one również artykuły fakultatywne obok artykułów obowiązkowych.

Aby być inteligentnym kupującym, uzyskać najlepsze ceny na pzybory szkolne i jednocześnie zapewnić swoim dzieciom to, czego potrzebują, potrzebujesz strategii. Możesz nawet dodać kilka zabawnych lub specjalnych przedmiotów wraz z niezbędnymi akcesoriami.

Jak szkoły sporządzają listy dostaw

Zazwyczaj administratorzy szkół przeprowadzają ankiety wśród nauczycieli pod koniec roku szkolnego.1 Pomaga im to w sporządzeniu listy materiałów szkolnych, które będą potrzebne większości uczniów w następnym roku.

Ta lista dostaw jest tak zaprojektowana, że większość uczniów będzie miała podstawowe pozycje wymagane w szkole. Ale czasami - szczególnie w gimnazjum i liceum - nauczyciele mają swoją własną listę materiałów klasowych. Twoje dziecko może nie dowiedzieć się o tych potrzebach do czasu rozpoczęcia nauki w szkole.

W miesiącach letnich nauczyciele i administratorzy dokonują przeglądu nowych zmian w programie nauczania, aktualizują plany lekcji, a nawet badają nowe strategie nauczania, aby wypróbować je w nowym roku szkolnym.2

Zmiany te mogą również prowadzić do zmian w liście zaopatrzeniowej szkoły.

Usprawnij swoją szkolną listę zakupów

Chociaż nie można przewidzieć każdego zapotrzebowania na materiały szkolne przed rozpoczęciem roku szkolnego, można poprawić swoje szanse dzięki dobrym zakupom.

Skorzystaj ze znanych zadań nauczycielskich 

Jeśli wiesz, jakich nauczycieli Twoje dziecko będzie miało przed rozpoczęciem roku szkolnego, spróbuj dowiedzieć się, czego ci nauczyciele będą chcieli dla swojej klasy. Jeśli masz kopię szkolnej listy zaopatrzeniowej, zapytaj nauczycieli, czy mają jakieś uzupełnienia lub odejmowania.

Przechowywanie szkolnych podstaw w magazynie

Są pewne rzeczy, na które można liczyć w każdym wieku szkolnym potrzebującym dziecka. Odbierz je przez cały rok, gdy zobaczysz dużo (jeśli masz miejsce na przechowywanie ich w domu). Następnie możesz zrobić zakupy we własnej szafie, gdy lista wyjdzie na jaw.

  • #2 ołówki
  • Podstawowe pióra z niebieskim lub czarnym tuszem
  • Kredki lub kolorowe ołówki
  • Plecak lub torba na książki
  • Obuwie nieoznakowane dla klasy PE
  • Markery
  • Klej
  • Papier
  • Notebooki
  • Foldery

Porozmawiaj z rodzicami starszych dzieci

Zapytaj rodziców dzieci z jednej klasy przed dzieckiem, jakie niespodzianki spotykają je w szkole. Być może dowiesz się, że niektóre artykuły musiały być często wymieniane. Może się tak zdarzyć, jeśli nauczyciel jest częstym użytkownikiem danego przedmiotu w swojej klasie. 

Jeśli na przykład codziennie używane są zakreślacze lub książeczki z kompozycjami, możesz chcieć odebrać dodatki, gdy ceny są niskie. Wtedy będziesz miała pod ręką dodatki, gdy Twoje dziecko wykorzysta ich początkowy zapas.

Kup dodatkowe materiały eksploatacyjne Doorbuster 

Jeśli znajdziesz fantastyczny dodatek specjalny do szkolnych artykułów, które będą zużyte, idź i kup dodatkowe. Przedmioty takie jak papier luzem, długopisy, patyczki do kleju i zeszyty do kompozycji mogą zużywać się w szkole. Jeśli kupisz ich zbyt wiele, możesz użyć ich w domu, podarować je szkole (jeśli nauczyciele tego chcą) lub zapisać je na następny rok.

Uczęszczanie do szkoły lub organizowanie wymiany materiałów zastępczych do szkoły 

Inną opcją jest swap dostaw. Freecycle i inne grupy czasami są gospodarzami tych wydarzeń. Rodzice przynoszą materiały szkolne (nowe lub używane, ale w dobrym stanie) i wymieniają się z innymi na potrzebne im przedmioty. Uczestnictwo w wymianie, która ma miejsce po rozpoczęciu szkoły, może pozwolić rodzinom na wymianę dodatkowych artykułów na brakujące, których nie mają. 

Żadnego wydarzenia w twojej społeczności? Porozmawiaj ze swoim PTA lub grupami zajmującymi się recyklingiem/ponownym wykorzystaniem o zorganizowaniu takiego wydarzenia. 

Powiedz Szkołę Listy vs. Rzeczywiste różnice potrzeb

Poinformuj szkołę swojego dziecka o różnicach między prawdziwymi potrzebnymi materiałami szkolnymi a tymi, które znajdują się na liście materiałów szkolnych. Uprzejmie i zwięźle wspominając pracownikom szkoły, na jakie różnice natknęliście się, poinformujecie szkołę o tym, gdzie lista artykułów szkolnych mogłaby zostać poprawiona.