Pióra Sensa odżyły w 2020 roku i są określane mianem "Najwygodniejszego Pióra Świata" - ale co je wyróżnia spośród innych piór dostępnych na rynku? Przyjrzymy się temu bliżej.

Jeśli kiedykolwiek wziąłeś pióro do pisania i zauważyłeś, że po kilku godzinach używania, Twoja ręka zaczyna skurczać się, to Sensa uważa, że może mieć rozwiązanie.

Pierwotnie wprowadzone na rynek w latach 90-tych, długopisy Sensa były w tym czasie uważane za jeden z pierwszych przyrządów do pisania, uwzględniający ergonomiczny design i wygodę.

Obecnie, pod nowymi właścicielami, pióra Sensa powracają na rynek, a nawet wykorzystują nową technologię chwytania, opatentowaną jako "PLASMIUM", która obiecuje oferować jeszcze większe wsparcie chwytania podczas długich sesji pisania.

Pierwsze długopisy Sensa

Jak już wcześniej wspomniano, długopisy Sensa można było po raz pierwszy zobaczyć na półkach sklepowych w latach 90-tych, a wkrótce po wprowadzeniu na rynek, zdobyły kilka nagród za użyteczność i łatwość obsługi.

Oryginalne pióra zostały zaprojektowane przez Boyda Willata i były pierwszymi piórami tego typu, które zawierały element squishy to the touch grip, pomagający zmniejszyć obciążenie podczas ich używania.

Powszechne problemy podczas używania długopisów i ołówków, takie jak zmęczenie pisarza i ołówki, zostały uznane za łatwe do uniknięcia dzięki tej innowacyjnej funkcji w piórach Sensa.

Ponadto, cena pierwszych długopisów, takich jak Sensa, była znacznie niższa niż u innych producentów w tym czasie, co sprawiło, że wielu z nich pozostało lojalnych wobec marki przez lata.

W 2020 roku pióra Sensa ponownie zyskają na popularności - co jednak zmieniło się lub nie zmieniło się dzięki nowej konstrukcji pióra?

Przeprojektowane i udoskonalone

Producenci długopisów Sensa, Sensa Pen Company, poinformowali, że ich wielokrotnie nagradzany projekt otrzymał kilka udoskonaleń, ale zachowuje ten sam wygląd i wielokrotnie nagradzane cechy, co wcześniejsze pióra.

Każde pióro nadal posiada żelowy uchwyt, ale z kilkoma poprawkami, aby pióro jeszcze bardziej dopasowało się do palców użytkownika podczas wykonywania zadań związanych z pisaniem i komponowaniem notatek.

Ponadto, zewnętrzna powłoka pióra może bezpośrednio reagować na dotyk i jest w stanie zapobiegać ześlizgiwaniu się, utrzymując palce użytkownika w bardziej swobodnej pozycji.

Jeśli chodzi o strukturę nowych długopisów Sensa, zarówno długopisy w wersji kulkowej, jak i wiecznej są wykonane z litego mosiądzu i pokryte lakierem, aby wyglądały zarówno stylowo, jak i były odporne na zużycie.

Bazując na Historii Długopisów Sensa

Robert Rosenberg, Prezes i Założyciel Harpen Brands, firmy macierzystej Sensa, był mocno zaangażowany w proces rozwoju nowej serii i przedstawia więcej szczegółów na temat niektórych rozważań podjętych w oparciu o historię marki.

"Nowe długopisy Sensa zostały całkowicie przeprojektowane przy zachowaniu tego samego wyglądu i wyglądu, co oryginalne modele".

Wyjaśniając przeprojektowanie uchwytu pióra, dodaje:

"Nowe uchwyty są znacznie lepsze i trochę większe.

W rzeczywistości są one wygodniejsze w pisaniu niż oryginalne modele".

Komentując to, jak nowe pióra Sensy mają nadzieję ponownie przyciągnąć uwagę starszych fanów i starają się przyciągnąć nowe zainteresowanie, ujawnia Rosenberg:

"Mamy konsumentów we wszystkich grupach wiekowych, od 20 do 80 lat.

Mamy nadzieję, że dzięki chłodnemu czynnikowi związanemu z naszymi długopisami dotrzemy do młodszej populacji [i] będziemy oferować wyjątkowe kolory i wykończenia tematyczne, aby przyciągnąć tysiąclecia i młodsze pokolenia".

Podsumowując to, jak długopisy Sensa stały się pamiętną częścią historii instrumentów piśmienniczych, Rosenberg wyraża swoje zdanie:

"Marka ma historię, która będzie współbrzmieć ze współczesnym konsumentem; jest ciekawa historia do opowiedzenia; a wysokiej jakości produkty są unikalne i odmienne".

Twoje zdanie

Cieszysz się z powrotu długopisów Sensa?

Czy posiadałeś pióro Sensa, gdy po raz pierwszy wprowadzono je na rynek w latach 90-tych?