Plastyka to przedmiot, który większość uczniów bardzo lubi. Oczywiście najbardziej zajęcia z plastyki lubią dzieci, które mają zdolności plastyczne. Plastyka to przedmiot, który w dużym stopniu obejmuje zajęcia praktyczne. Na lekcjach plastyki dzieci lepią, rysują, malują. Zajęcia te wymagają więc używania różnego rodzaju artykułów. Do tych, które są używane bardzo często należą nie tylko farby czy kredki, ale także różnego rodzaju papiery. 

Bloki niezbędne na zajęciach z plastyki

Wśród bloków używanych przez uczniów na zajęciach z plastyki pierwsze miejsce zajmują oczywiście bloki rysunkowe. W sprzedaży dostępne są bloki rysunkowe o formacie A3 i A4. Blok rysunkowy o formacie A3 z reguły ma twarde, kolorowe okładki. Wewnątrz okładek znajdują się gumki przytrzymujące zarysowane kartki. Większość z nich ma białe kartki, ale są i takie, w których kartki są różnokolorowe. Z reguły blok rysunkowy składa się z 20 kartek. Bloki rysunkowe mają miękkie i cienkie kartki. Niekoniecznie więc nadają się do malowania farbami akrylowymi i plakatowymi. Oczywiście nie każdy blok rysunkowy ma takie cienkie kartki. Wszystko zależy od gramatury papieru, który został użyty do jego wyprodukowania.

Blok z papieru o gramaturze 250 g/m² ma grube kartki. Można używać go do malowania farbami akwarelowymi, rysowania tuszem węglem, kredkami czy ołówkiem. Kupując blik rysunkowy warto zwrócić uwagę nie tylko na gramaturę papieru, ale także na jego fakturę. Na kartkach, które są gładkie bardzo łatwo rysuje się kredkami. Na tych, które są bardziej chropowate farba mniej się rozmazuje, bloku z takimi kartkami warto więc używać do malowania farbami. Na plastyce uczniowie mogą wykorzystać także blok techniczny.

Blok techniczny ma grubsze kartki. Można go wykorzystać do rysowania i do wykonywania różnych konstrukcji. Dostępny jest w formacie A4. Świetnie zastępuje go brystol. Brystol jest gruby i sztywny. Można na nim rysować tuszem, kredkami, można też malować na nim farbami. Początkowo dostępny był tylko w białym kolorze, dzisiaj można go kupić także w innych kolorach. Nazwa tego rodzaju kartonu pochodzi od angielskiego miasta Brystol, gdzie produkowano go po raz pierwszy. 

Inne rodzaje papierów niezbędnych na plastyce

Bloki techniczne i rysunkowe oraz brystol to nie jedyne rodzaje papierów, które są potrzebne na plastyce. Na lekcjach plastyki dzieci korzystają również z zeszytów papierów kolorowych. Papiery te mają gładkie kartki w bardzo różnych kolorach. Są przydatne do różnego rodzaju wycinanek, wyklejanek i innych prac kreatywnych. W sprzedaży dostępne są zeszyty papierów kolorowych w formacie C5 i A4. Zawierają z reguły 10, czasem 20 kartek. Mogą być tradycyjne wymagające użycia kleju, ale mogą też być samoprzylepne. Pojedyncze kartki zszyte są zszywkami. Można je łatwo oderwać. Innym rodzajem papieru wykorzystywane na plastyce jest bibuła.Bloki rysunkowe i techniczne czy brystol to tylko kilka rodzajów papierów, które są niezbędne na zajęciach z plastyki. Szczególnie dużo potrzebują ich dzieci w młodszych klasach. Sprawdź ofertę tanich bloków w sklepie Alibiuro: https://alibiuro.pl/blok-techniczny-i-rysunkowy